Novinky
14.11.2013
news-zasilkovna.png

Od 14.11.2013 jsme zavedli možnost zvolit si u nás pro doružení Vaší objednávky, výdejní místo v sítí Zásilkovna.cz. V této době má  tato síť 105 výdejních míst po celé České republice a na Slovensku. Zvolte si odběrní místo ve Vašem městě a ušetřete za dopravu. Zde najdete aktuální seznam poboček Zásilkovny. http://www.zasilkovna.cz/pobocky

30.05.2013
news-on-line-chat.png

Připravili jsme pro Vás on-line chat, pro rychlejší a pohodlnější spojení s námi, pro zodpovězení Vašich dotazů a přání. Chat je v provozu každý pracovní den od 8:00 do 16:00 hodin.

15.05.2012
news-nas-e-shop-je-overeny-zakazniky.jpg

Vážení zákazníci,

náš e-shop získal certifikát Heureka.cz - Ověřeno zákazníky s hodnocením přes 95%. Děkujeme za Vaši přízeň a pevně věříme v další úspěšnou spolupráci s Vámi.

15.03.2012
news-vyprodej-nahradnich-dilu-na-skoda-s1203.jpeg

Velký výběr náhradních dílů na vozy Š1203. Napište a nebo zavolejte.

Zobrazit starší novinky a akce...

vyberte si dárek k nákupu :)
Ověřeno zákazníky

Přední a zadní náprava

Náprava je část vozidla, na které jsou uchyceny kola. Díky nim, se vozidlo pohybuje. Nápravy rozlišujeme na zadní nápravu a přední. Zadní náprava může být buďto pevná, anebo víceprvková. Přední náprava může být MacPherson, anebo také víceprvková. Navíc se obě nápravy dělí na hnané a nehnané. Pohon je propojen od převodovky, přes diferenciál na poloosy. Ty se skládají z kloubu, manžet, spon a hřídelí. Dále je pohon přenášen přes náboj přímo na hnané kolo. Náboj je uložen do ložiska, které je uchyceno v hlavě kola. Celý tento pohonný systém je díky, čepům ramen, silentblokům, pružným uložením, vlečným či polovlečným ramen, nápravnic a nosníkům, uložen do karoserie vozidla. Pro zlepšení pocitu z jízdy jsou kola odpružena. O toto se starají pružiny, tlumiče pérování a stabilizátory.

Přední náprava je řiditelná, díky tomu se dá přes volant, volantovou tyč, různé převody, tyčky a čepy určovat směr pohybu vozidla. Dnes se u většiny osobních vozidel používají posilovače řízení, které díky hydraulickému čerpadlu zmenšují silu, kterou musí řidič vykonávat na volat.

 zpět na začátek...

Máte-li jakýkoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat:

Rádi zodpovíme Vaše dotazy
 *
 *  *

Proč chceme VIN kód? Rychleji nalezneme vhodné díly pro Váš vůz!
Identifikační číslo vozidla najdete i v malém technickém průkazu vozidla.

 *

 * (opatření proti SPAM robotům)
* povinné údaje

Používané výrazy při hledání:

Přední náprava, zadní náprava, náhradní díly, autodíly,

 zpět na začátek...

Doprava přes zásilkovnu
Dárek k objednávce
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace